O mne

SABÍNA PLEVÁKOVÁ

Vitajte na mojom eshope!

To, že sa venujem cvičeniu, už mnoho z Vás vie, avšak som si istá, že mnoho vecí o mne ešte neviete. Nechcem toto okno využiť len na základné informácie, ktoré sa dočítate pri vložení môjho mena do prehliadača google. Chcem Vám posunúť niečo viac. Poviem Vám niečo o mojej fitness ceste, čo bolo na začiatku a ako sa to až k dnešnému dňu vyvinulo. Cesta, na ktorú som sa vydala, nebola a nie je jednoduchá, ale ak chcete robiť niečo poriadne, nič z toho, nech je to čokoľvek, určite jednoduché nebude. Na začiatku som nemala žiadne medailové ambície. Bol tam len sen, postaviť sa na pódium...

Nech začínate s čímkoľvek, aby to prinieslo požadované výsledky, musíte niečo obetovať. Vždy sa to "točí" okolo rovnakých vecí. Aby ste sa zlepšovali, vždy musíte obetovať svoje pohodlie, voľný čas, vaše financie ...a ak je to tá správna vec a naozaj to chcete, zrazu Vám to všetko je jedno.  Vidíte to ako cestu. A tak to bolo aj u mňa.

Málo z Vás vie, že mám vyštudované konzervatórium – hudobnú školu a chvíľu som aj vyučovala. S príchodom na školu som mala omnoho vyššie ambície, ktoré sa nenaplnili. A prečo ? Dnes už viem, že s tým nesúviseli moje výhovorky,  prečo nemôžem napredovať. Teraz viem, že som tomu nebola schopná obetovať to, čo súťaženiu a fitness.

V roku 2012  som popri škole začala súťažiť vo fitness. Nadchádzajúce obdobie som využila na sebavzdelávanie a posúvala sa stále vpred. S prichádzajúcimi výsledkami, prichádzali aj možnosti ...

Onedlho prišla možnosť reprezentovať Slovensko aj v zahraniční, v oficiálnom reprezentačnom tíme Slovenskej republiky. Niekoľko rokov som obsadzovala tie najvyššie priečky medzi amatérskymi pretekármi IFBB nielen doma, ale aj v rámci celej Európy a sveta. Na základe mnohých skvelých medzinárodných úspechov v Európe,  som sa rozhodla štartovať aj za oceánom. Podarilo sa mi uspieť aj v USA – kde to bola, pre mnohé úspešné pretekárky z Európy, výsledkovo nepredstaviteľná méta.  

Veľmi dôležitým míľnikom v mojej kariére bol Extrifit. Firma, ktorá sa o mňa starala a podporovala ma ako športovca už od konca roka 2013. Vzájomná dôvera a nadšenie pre tento šport vyústila až do hlbšej spolupráce. V roku 2016 sme sa začali zaoberať myšlienkou, priniesť spoločne niečo, čo na našom trhu, s kvalitou ktorú prináša Extrifit, chýbalo. A tak vznikla nová ženská rada doplnkov výživy Women line by Sabína Pleváková. Počas toho dlhého obdobia som sa stále venovala súťaženiu a pracovala som ako fitness trénerka. Na základe vynikajúcich výsledkov som získala možnosť prestupu do profesionálnej ligy. Od roku 2017 už súťažím ako profesionálny športovec. Zúčastňujem sa ako prednášajúca na seminároch súvisiacich s fitness a súťažením. V roku 2017 som sa stala spoluautorom praktickej časti knihy Lukáša Roubíka – Moderní výživa ve fitness a silových sportech. V roku 2019 Vám spolu s Extrifitom prinášam novú ženskú radu doplnkov Women Line, v ktorej sa odzrkadľujú moje dlhoročné skúsenosti a cieľavedomosť.

SABÍNA PLEVÁKOVÁ