Syrniki

Syrniki

Syrniki

Budete potrebovať : 

  • 200g tvarhu (hrudkovitého)
  • 1 celé vajíčko
  • 25-30g ryžovej múky
  • sladidlo, používam sukralózu, pridávam podľa chuti. Použiť môžete aj MED, či iné sladidlo s ktorým ste zvyknutí pracovať, jednoducho pri varení len ochutnávajte. 
  • olej (kokosový, slnečnicový... tak isto ako ste zvyknutí, stačí trošičku na potretie panvice )

Dôležitým bodom, ktorý budete potrebovať je panvica s pokrievkou. To je tajomstvo ich vláčnosti. Ale poďme pekne poporiadku na postup. 

Postup :

Tvaroh, vajíčko, múku a sladidlo si v miske zmiešame vidličkou do jednej celistvej hmoty. Na panvici necháme rozpáliť olej. Medzitým si v rukách vytvarujeme približne rovnaké guľôčky, ktoré zatiaľ ukladáme na pracovn dosku. Keď máme panvicu dostatočne rozohriatú, berieme guličku po jednej a tvarujeme z nej malú hrubšiu placku / lievanec. Keď máme všetky lievance na panvici prikryjeme panvičku pokrievkou a pečieme. Ak už sú zospodu zlatisté otáčame na druhú stranu. Pečieme pokiaľ nie sú z oboch strán viditeľne upečené. Podávať ich môžete samostatne, ale kľudne aj s čerstvým ovocím alebo džemom. 

Dobrú chuť

Share post:   

Súvisiace články

Fitness – stále zdravý životný štýl ?

Zdravý životný štýl alebo aj skrývaná odvrátená strana... Nie že by  fitness vo svojej podstate nejakú odvrátenú stranu mal. Vytvorili ju ľudia nesprávnym chápaním, nesprávnym prezentovaním, nezdravým vnímaním seba  samého a zachádzaním do extrémov. 

Fitness – stále zdravý životný štýl ?

Žijeme aby sme jedli ?

Žijeme aby sme jedli, alebo jeme aby sme žili ? Stravujeme sa tak aby sme žili plnohodnotne, alebo možno práve naopak ?  Neprípušťame si to ? Uvedmujeme si aj iné benefity, ktoré nám môže priniesť vyvážené stravovanie? alebo naopak uvedomujeme si to, čo si odopierame ak ku jedlu pristupujeme lahostajne ? V dnešnej spoločnosti sa čoraz viac stretávame s dvoma extrémami. Na jednej strane je strach z jedla ( o ktorom napíšem nabudúce ) a na strane druhej je  nadváha, obezita

Žijeme aby sme jedli ?