Ako si vybrať správne súťažné bikiny

Ako si vybrať správne súťažné bikiny

Ako si vybrať správne súťažné bikiny

Tak, ako sa vyvíjala kategória bikinifitness, tak sa vyvíjal aj trend v bikinách. Na množstvo otázok som sa opýtala jednej z najpovolanejších, a to Mišky Sallut, ktorá vytvára bikiny pod značkou SALLUT . Napísala som to tak zvláštne, ale nedá sa povedať, že ich iba šije. Za touto prácou je veľa - veľa ručnej, detailnej práce. Každé bikiny sú originálom, pretože sú šité na mieru a samozrejme aj typ bikín, či zdobenie je ladené podľa želaní klientiek. SALLUT je na scéne, dá sa povedať od počiatku súťažnej kategórie bikini fitness na Slovensku a prešla si všetkými rôznymi štýlmi a zmenami v trendoch bikín. A tak ako aj niektoré súťažiace dokázali svoju prípravu meniť, prispôsobovať sa prichádzajúcej konkurencii a skvalitňovať svoju súťažnú formu, tak aj Michaela SALLUT, ako jedna z mála svetových návrhárok bikín dokázala ísť s trendom, a dnes jej bikiny patria nielen medzi najkrajšie ale aj najkvalitnejšie nielen na Slovensku, ale aj vo svete.

Ako sa svojimi očami pozeráš na zmeny v štýle a v trende bikín ? Ako sa zmenil strih a zdobenie ?

V tejto oblasti došlo za veľmi krátke obdobie k výrazným zmenám, čo je naozaj badateľné. Od úplného základu až po  súčasnosť, kedy je prevaha celovykryštalovaných zdobení s neustále náročnejšími dekoráciami na zhotovenie. Napr. v kategórii bodyfitness bola v začiatkoch povolená výhradné čierna farba bikín, ďalej sa používalo iba zopár základných farieb so žiadnym zdobením resp. minimálnym, dokonca keď sa na to pozeráme spätne, niektoré zdobenia boli priam nevkusné, ale taký bol vtedy trend.
Štandardom pre kategóriu bikini fitness bol trojuholníkový strih vrchného dielu (košíčka) a nohavičky brazílskeho štýlu (so štrasovými konektormi na bokoch). Tu nastala veľká zmena, vzniklo viacero ďalších typov košíčkov, ktoré sa začali pretláčať do popredia, ako aj tzv. ruský strih nohavičiek. Na súčasných súťažiach  je hodnotená nie len kvalita vašej formy, ale kladie sa dôraz na celkovú vizáž a dojem, s čím úzko súvisí práve aj prirodzene sa vyvíjajúca potreba neustále zdokonaľovať aj samotné bikiny, ich strihy tak, aby boli dokonalejšie, lichotivejšie a podľa súčasných požiadaviek. Kvalita spracovania takisto zaváži.Neustále je potrebné nechať fantáziu pracovať, a tak vytvárať zdobenia, ktoré oslovia. Uvidíme, akým smerom sa to bude ďalej vyvíjať, myslím si, že je to niekedy neľahká úloha, ale máme radi výzvy.

Veľký rozdiel v štýle bikín vidíme v NPC a v IFBB INTERNATIONAL . Aké rozdiely sú v bikinách v týchto federáciách ? Nájdu klientky u teba oba druhy bikín ?

Máme klientky z celého sveta a z rôznych federácií. Zhotovujeme strihy presne podľa ich pravidiel, takže zákazníčky si prídu na svoje. Naozaj badateľný rozdiel je práve v týchto dvoch spomínaných federáciách a dá sa takto základne rozlíšiť: V IFBB môžete mať brazílske nohavičky so štrasovými konektormi na bokoch, ako aj ruský strih nohavičiek vysoko vytiahnutý do pásu bez štrasových konektorov na bokoch, ktorý je v súčasnosti preferovaný. Tam je potrebné akurát dodržať pokrytie zadného dielu čo  je 1/3.  Čo sa týka vrchného dielu, tam môžete mať klasický bikiny trojuholníkový typ košíčka (ako na letných plavkách), pevný typ košíčka až po súčasne obľúbený a preferovaný ruský typ košíčka (podprsenkový). V NPC to ostáva pri klasike -  trojuholníkoý (vystužený / nevystužený)alebo pevnýtyp košíčka a brazílske nohavičky so štrasovými konektormi na bokoch.

Aké bikiny odporúčaš podľa typu postáv ? Vieme si správnym typom bikín pomôcť k lepšej symetrii, alebo aj naopak, nesprávnym výberom strihu uškodiť celkovému dojmu z postavy?

Áno, je to veľmi dôležité. Samozrejme treba prihliadať aj na to, aký je súčasný trend, keďže vždy to ovplyvní celkové hodnotenie pretekárky. Avšak v prípade, ak zákazníčke naozaj nesadne tento strih, snažíme sa jej vybrať ten, ktorý je pre ňu najvhodnejší a prispôsobiť tak, aby vykreslil jej postavu tak dokonalo, ako sa len dá. Ak Vám budú sedieť bikiny, budete sa v nich cítiť dobre, istejšie a Vašej celkovej prezentácii to len pomôže.

Akým chybám by sa mali dievčatá pri výbere bikín vyhnúť ? S akými chybami pri výbere sa najčastejšie stretávaš ?

Sem patria overené klasiky, ako strih ktorý nelichotí postave, zdobenie, ktoré zákazníčke nepristane alebo skrátka nie je na súčasnú dobu vhodné a potom aj farba bikín. Toto je taký základ a od neho sa odvíja všetko ostatné.

Nechajú si pretekárky od teba poradiť? Videla si predsa už toľko dievčat a ja sama som presvedčená o tom, že to už máš v oku a veľa vecí napríklad v zdobení som nechávala na teba s plnou dôverou.

Áno, po takej dobe ako pôsobíme v tejto oblasti, to máme naozaj v oku. Každodenný cvik robí majstra a aj my sa takto neustále zdokonaľujeme.Je pre nás dobré vedieť zákazníčkinu predstavu a jej preferencie ak ich má, vieme sa podľa toho pripraviť jednak materiálovo, ako aj pri dolaďovaní v súvislosti so zhotovovaním bikín. Tu buď zákazníčka má presne predstavu a trafí sa do toho čo sa jej naozaj hodí alebo spolu dotiahneme nejaké úpravy v zdobení alebo farbe. Zákazníčkina predstava môže byť zároveň aj úplne nevhodnou voľbou. Vo všetkých prípadoch vždy odporučíme a spoločne nájdeme to najlepšie.

Oproti začiatkom, teraz nám zákazníčky nechávajú stále viac a viac voľnú ruku, spoliehajú sa na náš úsudok, pretože dôverujú našej práci, vidia naše výsledky. Toto veľmi oceňujeme, pretože takto sa dokážeme viacej s bikinkami vyhrať a popustiť fantázii uzdu.

Je dôležité držať sa trendu aktuálne nosenej farby ? Podľa mňa, nie vždy aktuálny trend vo farbe bikín pristane každej pretekárke a často mi to príde skôr kontraproduktívne.

Sú farby, ktoré na súťažnom pódiu sú preferované z rôznych dôvodov. Jednak, že je to súčasný trend a za ďalšie preto, lebo si držia svoju sýtosť pod rôznymi farbami umelých svetiel. Patrí sem napríklad aj tak často používaná červená ci kráľovský modrá. Veľa krát sme mohli vidieť, ako malo skoro všetky pretekárky v jednej kategórii rovnakú farbu bikín. Niekto by preferoval možno viacej rôznorodosti, niekto možno nie. Červená pristane väčšine žien a pokiaľ neexistuje iný dôvod, prečo by sa nemala zvoliť, tak prečo nie. V prípade ale, ak by našej zákazníčke farba nepristala, určite by sme ju neodporučili a nedali len preto, že je to trend. To by bolo proti nášmu presvedčeniu.Každopádne odporúčam tmavšie farby. Súčasný trend je hlavne o spomínanej červenej, kráľovskej modrej, ďalej smaragdovej, fuchsiovej fialovej. Určite by som nesiahala po bledých farbách, pretože na umelých svetlách sýtosť farby pohltí. Vyzerajú potom veľmi nevýrazne.

Preferuješ osobné skúšky ? 

Osobné skúšky sú samozrejme veľmi prospešné pre obe strany, dokážeme vtedy doladiť veľa detailov.
Pred samotnou osobnou skúškou ale vždy doladíme čo najviac detailov online prostredníctvom písomnej objednávky, z ktorej následne vychádzame. Už v tejto fáze vieme poradiť, vytvoriť si predstavu.
Keďže prirodzene nie je v našich silách zvýšiť počet dní v roku  , tak termíny na osobné skúšky sú obmedzené a mávame ich vopred na dlhšie obdobie obsadené, tým pádom nie je vždy priestor na to, aby každá jedna zákazníčka prišla osobne na skúšku. Čo je ale dôležité, naše strihy máme už tak vycibrené, že aj na diaľku dokážeme zhotoviť bikiny tak, aby zákazníčke krásne sadli. Ako si už spomínala, máme to za tú dobu nášho pôsobenia a množstva skúseností v oku, bez toho by to určite nešlo. Tento spôsob bez osobnej skúšky začína využívať čoraz viacej našich zákazníčok. Na diaľku zhotovujeme bikiny do celého sveta, kde je to v podstate štandard a málokedy sa funguje na princípe osobných skúšok. My ale našim zákazníčkam, pokiaľ máme na to priestor,  zatiaľ ponúkame aj túto možnosť.

Moje zahraničné klientky majú od teba na mieru šité bikiny a nikdy neboli na skúške. Aké kritéria alebo skôr aké informácie potrebuješ, ak sú bikiny šité na diaľku ? Vždy vyzerajú skvele, aj keď si dievčatá nikdy osobne nevidela.

Bikiny zhotovujeme s prihliadnutím na to, akú má zákazníčka výšku a veľkosť košíčka. Z tohto vychádzame v úvode. Ďalej je pre nás dôležité vidieť stavbu jej tela, preto si do objednávky vždy pýtame fotografie. Detaily ako šírka chrbta, rozloženie hrudníka a celkovo stavba jej tela, nám  poskytuje informácie potrebné na to , aby sme bikinky čo najviac prispôsobili práve jej a zvolili správnu veľkosť. Tu naozaj platí už vyššie spomínané, že to máme v oku a už len keď sa na ňu pozrieme, vieme akú veľkosť košíčka bude potrebovať a podobne.

Do akých krajín ste už odosielali bikiny ?

Posielame celosvetovo, takže z našich rúk odišlo veľa bikiniek do rôznych kútov sveta, či už to boli krajiny EÚ, mimo EÚ, Amerika, Dubaj, Japonsko, Vietnam, krajiny viac ako aj menej známe, je to naozaj veľmi rozmanité. Čomu sa ale tešíme je, že práve tieto objednávky z rôznych častí sveta nám dokazujú, že naša značka SALLUT design je známa po celom svete, a to čo robíme, robíme tým pádom dobre. Nikdy by nám ani na um neprišlo, že naša práca bude v tak krátkom čase a v tak veľkom merítku ocenená.

Viem, že dievčatá často podceňujú objednávku bikín. Ich výroba a zdobenie často trvá množstvo hodín. Kedy odporúčaš pred sezónou rezervovať si bikiny, aby ste ich boli schopní dodať včas k termínu súťaže?

Zhotovenie bikín si vyžaduje z našej strany veľmi presné a detailné plánovanie, evidenciu. Musíme prihliadať na termíny súťaží, počet objednávok k daným súťažiam, na to, do ktorej krajiny bude objednávka po zhotovení mieriť a podobne. Štandardne, na základe našich skúseností, odporúčame vytvoriť u nás objednávku minimálne tri mesiace vopred pred mesiacom, v ktorom sa koná súťaž, keďže neskoršie už bývajú všetky voľné miesta plne obsadené. Zároveň vždy verejne a včas informujeme o tom, ak sa objednávky chystáme uzatvoriť. Ak sa ale aj napriek tomu nájde niekto, kto termín nestihne a má záujem o bikinky od nás, vždy má možnosť si vybrať z našej ponuky už zhotovených bikiniek, ktoré by veľkostne mohli sadnúť. Možnosť výberu zo súťažných bikín, ktoré máme priamo k odberu, ponúkame nepretržite.

 

Share post:   

Súvisiace články

Nový rok, Nové predsavzatia

Blížia sa sviatky, Vianoce, Nový rok a s ním aj kopec predsavzatí, starých - opakovaných, ale aj tých nových cieloch. Množstvo z nich sa týka lepšieho, kvalitnejšieho života, k čomu neodmysliteľné patrí aj zdravší životný štýl. Niekomu sa toto predsavzatie darí plniť a už vie, ako na to. Niekto blúdi v začarovanom kruhu v domnení, že robí pre seba to najlepšie, no jeho telo mu už dlhšiu dobu dáva njavo, že to tak nieje. Niekto naopak stále nenašiel vhodný cieľ, ktorý by ho motivoval vytrvať. O tom celom bude nasledujúc článok.

Nový rok, Nové predsavzatia

Progress - Je sa naozaj čím chváliť ?

Je progress aj to, že sme pribrali ? Je sa vôbec čím chváliť? Opäť sa začal kolotoč súťaží a opäť čoraz častejšie sme svedkami toho, že niektoré osoby na internete prezentujú svoje veľké – ´´dokonalé´´ pozadia. Dokonalé som dala do úvodzoviek z jedného dôvodu, pretože nie vždy s týmto slovom súhlasím. Niekedy to je skôr dokonalá ukážka nevkusne odfotených veľkých zadkov, ktoré vyzerajú, že okolo fitka ani nechodia. Fotografie vhodné skôr do porna bez náznaku svalov s hasthagom fitness... Problém nastáva pri nástupe na pódium, keď v príprave treba zhodiť aspoň 10kíl, ak nie viac... a ak aj niečo pod tým tukom bolo, väčšinou to s ním aj odíde a tzv. progress je fuč.Poprípade to veľké nič zostane normálne mäkké nič... tak čo, stálo ten prehnanný ´´progress´´ v podobe objemovky za takýto výsledk, alebo ste čakali niečo iné ? 

Progress - Je sa naozaj čím chváliť ?